5 דברים שיזמי נדל"ן צריכים לדעת

יזמים תמיד מעריכים את תפקיד הנדל"ן בהצלחה או כישלון של העסק הקטן שלהם. למדתי המון במהלך השנים כיזם נדל"ן שמתייחס לכל בעל עסק. להלן הטיפים שלי ליזמים המחפשים לשכור משרד, שטחי קמעונאות, או אפילו מסעדה:

 

  1. שכרו מקום בצד ימין של הרחוב. תמיד יש צד ימין וצד לא נכון של כל רחוב, ולפני שאתם שוכרים את השטח הקמעונאי שלכם, בחנו וספרו כמה אנשים עוברים ליד הדלת של המקום שאותו אתם מעוניינים לשכור. בכל רחוב ראשי באמריקה, יש פי 2 יותר תנועה בצד אחד מאשר בצד השני, מה שמתרגם ללקוחות נוספים שמדפקים על דלתכם ומבצעים רכישה. תמיד שכרו את השטח בצד ימין של הרחוב.

 

  1. חתמו על חוזה שכירות ארוך יותר. עבור עסק צעיר, השכרת שטח לשנתיים שלמות נשמעת כמו הרבה זמן, אבל הזמן חולף מהר מאוד. אם במקום זאת אתם אמיצים מספיק כדי לחתום על חוזה שכירות ארוך יותר במשך ארבע עד שש שנים, עלות התקורה הגדולה ביותר שלכם כלולה, וזה מציב את העסק שלכם על בסיס מאובטח. משתלם אפילו לתת לבעל הבית שלכם שכר דירה מצטבר מוגדר מראש בתנאי החכירה מכיוון שזה עולה לכם פחות בטווח הרחוק. אם אתם חושבים שאולי תרצו להשכיר את החלל שלכם בשלב מאוחר יותר, בקשו מבעל הבית את הזכות להעביר את המקום לידיו של שוכר אחר. רוב בעלי הבית נותנים בקלות את האפשרות הזו אם אתם מוכנים לחתום על חוזה שכירות ארוך יותר.

 

  1. שכרו פי 2 יותר שטח מכפי שאתם באמת צריכים. אני מוצא שמשרדים הם כמו ארונות ריקים והם אף פעם לא נשארים ריקים לאורך זמן. כשיש לכם שטח משרדי נוסף ריק, זה מאלץ אתכם להצמיח את העסק שלכם במהירות רבה יותר. עסקים רבים מתאפקים מכיוון שפשוט אין להם מקום לצמוח. כשהעסק שלי היה צעיר מאוד, בחרתי להעביר 50 אנשי מכירות לחלל חדש שהכיל 100. בלחץ שולחנות העבודה למילוי, העסק הקטן שלי גדל במהירות רבה.

 

  1. ספרו תמיד כמה חלונות ישנם במקום. אוויר צח ואור טוב הופכים אנשים לפרודוקטיביים בהרבה. המשרד התאגידי שהעברתי אליו את החברה שלי במרכז העיר מנהטן עלה 20 אחוז יותר מכל חלל אחר ברחוב, אך בחלל השמח ההוא הצוות שלי הפך לפרודוקטיבי יותר ב-40 אחוזים. לפני שתחליטו איזה שטח מסחרי תרצו להשכיר, תמיד הקפידו לספור את החלונות.

 

  1. אם אתם פותחים חנות או מסעדה, נסו לקנות את הבניין הכי מהר שאתם יכולים. בעלי בית ממולחים תמיד מעלים את שכר הדירה שאתם משלמים בהתאם לצמיחת העסק שלכם. אם אלה הם הבעלים של מקום העסק שלכם, הם בקרוב יהפכו להיות שותפים לא רצויים שלוקחים את החלק הארי של הרווחים שלכם. הסיבה מספר אחת שרוב המסעדות והחנויות הקטנות נסגרות, היא כי בעל הבית הכפיל את שכר הדירה. אבל אם אתם מספיק חכמים לקנות את הבניין שלכם מוקדם, כשמגיע הזמן למכור יהיה לכם עסק מצליח פלוס נדל"ן יקר ערך. והנדל"ן שווה בדרך כלל הרבה יותר מהעסק.

כתיבת תגובה