4 דרכים להימנע מלבזבז בתקופת החגים

  1. ארוחות מהודרות בחוץ

איחוד עם בני משפחה וחברים בתקופה זו של השנה פירושו לעיתים קרובות הרבה יותר לארוחת ערב מהרגיל. זה יכול לבוא עם תג מחיר כבד, במיוחד אם יוצאים למשקאות.

 

היכן שניתן, הציע במקום זאת מפגש עם פוטלוק. לעתים קרובות יותר מאשר לא, אחרים רוצים לחסוך כסף גם! גם אם אתה מתזז במרכיבים נחמדים יותר במכולת, זה עדיין יהיה זול יותר מטיול מהודר. הנה כמה רעיונות אחרים:

 

שְׁתִיָה? אירחו מסיבת דוגמאות בירה DIY או יין. כל אחד מביא מגוון שונה של בירה או יין ומגיש אותו כהה עד אור לצורך הדגימה. התאם עם פריטים שאנשים יכולים להביא כמו גבינות ומטבלים. שתייה פנימה חוסכת מאוד מכיוון שהיא מספקת שליטה מוגדרת בכמות שתוציא, בניגוד לבר שבו חשבונות יכולים לצאת מכלל שליטה!

אוכלים עם חברים? ערכו מסיבה בסגנון מתאבן בארוחות ערב מלאות. זה זול יותר לכולם ופחות לחץ על האורחים שמעריכים כמה אוכל להביא

ערכו מסיבות משחקי לוח – אלה מבדרים ביסודיות ולראיה הרבה יותר זולים מלילה בעיר!

 

  1. הפסיקו דיוור כרטיסי חג

אולי ההצעה הכי שנויה במחלוקת כאן, אבל יש הרבה אלטרנטיבות מתחשבות ופחות בזבזניות למשלוח כרטיסי נייר לכל מי שאתה מכיר. להלן מספר חלופות ידידותיות לסביבה בחינם:

 

שלח כרטיס אלקטרוני במקום 

שלח דואר אלקטרוני מתחשב ומפורט לחברים עם תמונות ועדכונים אחרונים (זה נהדר אם אתה נוסע)

הזמינו תאריך סקייפ עם יקיריהם הרחוקים (אני חושב שזה הרבה יותר מיוחד מכרטיס!)

 

  1. שימוש חוזר באביזרי אריזת מתנה

זה אולי נראה חסר משמעות, אבל אביזרי עטיפה מוסיפים, שלא לדבר על פסולת נייר קצרת מועד להפליא. אני רוצה לבכות כשאני רואה אנשים זורקים נייר עטיפה, קשתות ושקיות טובים לחלוטין. אנשים, נא לעשות שימוש חוזר ומחזר! כך:

 

בעת פתיחת מתנות, הקפידו לא לגרוס את הנייר לעיסה שאינה שמישה

בעת שימוש חוזר בנייר מתנה, פשוט חתכו דמעות או קמטים. אתה עדיין יכול לעשות שימוש חוזר בסדין אפילו שאתה מצמצם אותו משמעותית, הוא יכול לשמש למתנה קטנה יותר בפעם הבאה

שימוש חוזר בקשתות – אם הן מאבדות את דביקותן, פשוט הצמידו עם סרט לתחתית שלה והניחו על המתנה הבאה

חותכים את החזיתות הלא-כתובות של כרטיסי החג (במיוחד קטנים) ומכוונים אותם מחדש לתגי מתנה

 

  1. הפסיקו להשתמש בחגים כתירוץ לבילוי

שמלה חדשה לשנה החדשה (למרות שיש לך 20)? עוד ארוחה בחוץ? מתנה נוספת לאחייניות המקסימות האלה כי "אני פשוט חייבת"? חיפוש קופונים לKSP?אה מה לעזאזל, זה החגים!

 

תעצור בדיוק שם.

 

חלק עצום בחיסכון לחגים הוא לתפוס את עצמך מתרץ לבזבז ללא שליטה. אם אתה שואל את עצמך באופן ביקורתי אם כל רכישה באמת נחוצה, לעתים קרובות יותר התשובה היא NOPE שמן גדול.

 

הנה כמה שאלות שאתה יכול לשאול את עצמך בכדי לסייע בתירוצים גרועים:

 

מה יקרה אם לא אקנה לאותו מתנה אחרת זו (כלום!)

מה יקרה אם לא אקנה תלבושת חדשה לשנה החדשה (תלבש אחד שכבר יש לך – GASP!)

מה יקרה אם לא אצא לארוחת ערב יקרה (אתה תסתפק במשהו אחר!)

בני אדם יכולים להסתגל להפליא. אני מבטיח לך, כל מה שאתה חושב שאתה רק צריך לקנות, סביר להניח שלא. אם יש לך גג מעל הראש וחלומות במוח שלך, אתה בהחלט יכול לשרוד בסדר גמור להתאפק ברכישות הלא כל כך נחוצות.

 

נהדר כמו החגים, קל מדי לתת לבזבוזים לצאת מכלל שליטה בעונה זו של השנה. עצירת תירוצים מתים במסלולם ושמירת מצפן ההוצאות שלכם לכיוון של "הגיוני" יכולה לעבור דרך ארוכה מאוד2016. אז חברי, המשיכו לשמור חזק ותחסכו. חג שמח!

מאמר זה נכתב על ידי https://nau.co.il/