לכה ואיטום פרגולות עץ: מתי ואיך לעשות זאת נכון

באקלים חם, בחורף ובתחילת האביב, אלה התנאים המושלמים בשנה לטיפול במשימות בחוץ, כמו לכה ואיטום עץ. זה הזמן להוציא את המברשות שלכם וציוד אחר לצביעת מבני עץ חיצוניים כמו פרגולות. המאמר הזה יענה על שאלות כמו:

  • מדוע לכה ואיטום עץ חשובים?
  • מתי כדאי לצבוע או לאטום פרגולת עץ?
  • אילו סוגי מוצרים הם הטובים ביותר לצביעה ואיטום של עץ?
  • מהם השלבים לצביעה ואיטום של פרגולת עץ?
  • אילו צבעים נראים הכי טוב בפרגולה?

 

לפני שנצלול ללכה ואיטום פרגולות עץ, נקודה חשובה שצריך להזכיר היא העיתוי הנכון ללכה בפרגולות אורן לעומת פרגולות ארז: אם יש לכם פרגולת אורן מטופלת בלחץ, עליכם להמתין עד שטיפול הלחץ יתייבש לחלוטין לפני שהעץ יקבל לכה או צבע. זה יכול לקחת בין 2-6 חודשים לאחר הרכבת הפרגולה, תלוי באקלים המקומי שלכם. העץ ככל הנראה יהיה רטוב כשתקבלו את ערכת הפרגולה, והוא לא יקבל לכה או צבע כשהוא רטוב. אם יש לכם פרגולת ארז מערבי אדום, תוכלו לצבוע אותה מיד.

 

זו העדפה אישית אם אתם בוחרים לצבוע בלכה, לאטום או לצבוע בצבע רגיל את הפרגולה שלכם, ואולי מאמר זה יכוון אתכם לכיוון המתאים למראה הרצוי לכם, תוך מתן תשומת לב למזג האוויר במיקומכם.

מדוע חשוב לצבוע עץ?

עם עץ חסין לריקבון כמו אורן וארז שטופלו בלחץ, תוכלו לבחור אם להוסיף לכה או חומר איטום, זו לא חובה, אך כל אחד מהעצים האלה יישמר בצורה הטובה ביותר באמצעות לכה או איטום. בלעדיהם, העץ יהפוך באופן טבעי לאפור עם הזמן ויהיה חשוף יותר לאלמנטים של הטבע.

 

לשמירה על מבני פרגולה מעץ באקלים מסוים או פשוט העדפת צבע אישית למראה המבנה, כדאי לשקול לצבוע את העץ ולאטום אותו.

 

לכה ואיטום מוסיפים שכבת הגנה לעץ. הם מגנים עליו מפני קרני UV, לחות ושינויי טמפרטורה, ומסייעים בשמירה על צבעו. קחו בחחשבון את האקלים, סוג העץ והשימוש העיקרי במרחב החיצוני שלכם.

 

עכשיו אתם יכולים לעשות את התוכנית שלכם ללכה או איטום של הפרגולה. החלו בבחירת צבע ובזמן הטוב ביותר להתחיל.

צבעים לפרגולה

אם אתם בוחרים לצבוע בצבע או בלכה את פרגולה האלומיניום שלכם, בשלב מסוים תעמדו במעבר הצבעים בחנות חומרי בניין ותבהו בחוסר אונים במגוון הרחב של הגימורים הקיימים. פנו למומחים בחנות כדי לקבל עזרה בבחירתכם.

 

לאחר שקניתם את הצבע, פעלו בקפידה אחר הוראות הבטיחות והיישום. אם אתם הולכים על מראה טבעי יותר, בחרו בלכה בצבע בהיר או בהיר מאוד עם הגנה מפני קרני UV.

 

לכה ואיטום זמינים במותגים רבים ושונים, כך שאם אין לכם מותג מועדף, בקשו בהיועצים בחנות לקבל המלצות שיעבדו הכי טוב ליישום שלכם.

 

כשבוחנים את אפשרויות הלכה שלכם, כלל אצבע חשוב הוא שככל שהלכה שקופה יותר, כך תראו יותר את היופי של העץ הטבעי. ככל שהלכה כהה יותר (לא שקופה), כך תראו אותו פחות.

 

שלושת הסוגים העיקריים של הלכה הם מט, מט משי ומבריק, עם טווח גדול בין לבין, בהתאם למותג שתבחרו. לכה שקופה עם גוון בהיר להגנה מפני קרניים אולטרה סגולות היא בחירה נפוצה. ישנם שילובים של לכה ואיטום שעובדים היטב ודורשים רק שכבה אחת, אם ברצונכם לשמור על מראה העץ הטבעי עם הגנה מסוימת. מסגרות הזמן לצביעה מחדש משתנות גם בהתאם למותג ולאקלים המקומי שלכם, אך בדרך כלל מומלץ לצבוע אחת לשנתיים.

צבעי לכה לפרגולה

הבחירה לצבוע את הפרגולה שלכם היא עניין של העדפה ועיצוב רצוי עבור הפינה שלכם בחוץ. לעתים קרובות, הצבע הטבעי של העץ הוא הבחירה הטובה ביותר להשגת מראה שמשתלב עם הפטיו הקיים שלכם. ישנם גם צבעי לכה לפרגולה שיכולים להוסיף אלמנט עיצובי מסוים שאולי אטרקטיבי לחצר האחורית שלכם.

 

אנו ממליצים לפנות לקבלת ייעוץ ממומחי צבע, ולפעול לפי הוראות הבטיחות והיישום. לאחר שבחרתם בצבע, בלכה או בחומר האיטום, אתם מוכנים להתחיל לצבוע את פרגולת העץ שלכם.

 

למידע נוסף על פתרונות הצללה ניתן להיכנס לאתר בלחיצה כאן.