דיור מוגן בשרון – איך עושים השוואה נכונה בין המקומות השונים

אחת הדילמות הקשות ביותר שעומדות בפני ילדים להורים מבוגרים, ילדים שהם הורים בעצמם ויש להם ילדים לטפל בהם, קריירה ועל כן הם לא יכולים לטפל ולעזור להורים שלהם, היא כיצד לשכנע אותם לעבור ולהתגורר באחוזת דיור מוגן.

הרבה מאוד הורים נבהלים מכך. בין אם זה בגלל שהם חשים שהילדים מוותרים עליהם, שוכחים אותם, בין אם זה בגלל שהם חשים שחוסר רלוונטיות ואם הם יעברו לדיור מוגן הם יישכחו, ובין אם זה בגלל עצם המעבר עצמו, מבחינה פרקטית. זה לא פשוט לאנשים עצמאים, אנשים מתפקדים, שכל חייהם תפקדו באופן חופשי, לעבור מדירה משלהם לדירה באחוזת דיור מוגן.

לשמחתם, הן של הילדים והן של ההורים, אפשר למצוא כיום אחוזות דיור מוגן בשרון ובמקומות אחרים בארץ, מאוד מפוארות, מאוד אקסקלוסיביות, מיוחדות, אשר מספקות מענה מלא לכל הצרכים של הדיירים במקום ואפילו מעבר לכך. אפשר לומר, לפחות במובן זה, ברגע שההורים מוכנים להקשיב ולדון בעניין, סביר להניח שהם יראו שהשד לא כל כך נורא, להיפך, יכול להיות שהוא אפילו הרבה יותר משתלם מאשר להתגורר לבד בדירה משלהם בעיר או בכל מקום אחר.

השאלה היא, כיצד בוחרים את המקום הנכון, כיצד מבצעים השוואה בין אחוזות דיור מוגן בשרון לבין אחוזות דיור במקומות אחרים, בשביל להכריע בסופו של דבר, לאן נעבור.

לפני שאנחנו נציג כמה נקודות משמעותיות להשוואה, צריך להדגיש שהנקודה הראשונה שתשפיע על הבחירה, תהיה מן הסתם הקירבה של האחוזה אל המקום בו מתגוררים הילדים ואולי אפילו אל המקום בו מתגוררים ההורים, עד שיעברו לאחוזה. זאת בשביל לא להטריח את הילדים בנסיעות ארוכות או להרחיק את ההורים מהסביבה המוכרת להם.

נקודות להשוואה בין אחוזות דיור מוגן

הנקודה הראשונה צריכה להיות איכות המקום, ובפרט איכות הדירות באחוזה. כשאנחנו מדברים על איכות, הכוונה היא לדברים כגון, אופי השירות, אופי הצוות, עד כמה הוא מקצועי, עד כמה הוא קשוב וקשור לדיירים במקום, עד כמה המקום עצמו מתוחזק, בנוי ומעוצב בצורה יפה, נוחה ובטוחה. אנחנו צריכים להתייחס לכל היבט וכל היבט בהקשר זה ולהשוות בין המקומות השונים, בשביל לראות, איזו אחוזה נחשבת הכי איכותית.

הנקודה השנייה היא כל מה שקשור לפעילויות. בין אם זה מה שמתקיים במקום ובין אם זה מה שהמקום מספק בחוץ, הצגות, טיולים, הרצאות וכדומה. מדובר על נקודה שהיא מאוד משמעותית ומשפיעה על ההחלטה של ההורים האם לעבור ולהתגורר בדיור מוגן או לא.

יש כמובן את כל מה שקשור לאמצעי אבטחה, בטיחות, בריאות, דברים שהם לכאורה סטנדרטיים אך מהותיים, והם בעצם הסיבה העיקרית בגינה אנחנו ננסה לשכנע את ההורים לעבור לדיור מוגן. חשוב להקפיד ולבחון כל היבט כזה ולהשוות בנקודה זו, בין האחוזות השונות.

עוד נקודה חשובה, סוג הדיירים, באיזה גילאים, מצבם, ואפילו מהיכן הם מגיעים ועד כמה ההורים שלנו יוכלו להתחבר אליהם בצורה נוחה וטובה.

 

 

כתיבת תגובה