קרקעות להשקעה – לקבל את כל המידע לפני ההשקעה

כשאנחנו ניגשים להשקיע בעסק, נכס, רכב או כל מוצר פיננסי אחר, אז מן הסתם עלינו לעשות זאת כשכל המידע נמצא בידינו. כלומר, אנחנו חייבים לבצע את ההשקעה שיש בידינו את כל האינפורמציה הנדרשת בשביל לדעת למה אנחנו נכנסים, מה הסיכויים שלנו, במה ההשקעה כרוכה, וכן מה יכול להיות הצפי שלנו לאורך זמן.

מי שנכנס להשקעה מבלי שיש בידיו את כל המידע, הוא למעשה משקיע על עיוור ועלול לגלות בשלב כזה או אחר שהוא מבצע השקעה לא טובה, למעשה הוא עלול לגלות שהוא משקיע במוצר לא טוב או משקיע יותר מדי מבלי שתהיה לו יכולת להחזיר את ההשקעה. בכל השקעה שהיא, המידע, האינפורמציה היא כוח, הידע שעומד לרשותנו זה הכלי העיקרי בו אנחנו נשתמש לפני ובזמן ההשקעה.

דוגמא טובה לכך אפשר לראות כשאנחנו מחפשים קרקעות להשקעה. מן הסתם, אנחנו יכולים לקחת את הכסף שבידינו להשקיע אותו בקרקע כזו או אחרת, מבלי לשאול שאלות, מבלי לבדוק האם זה משתלם, האם יש לנו סיכוי להחזיר את ההשקעה ותוך כמה זמן. אך אם אנחנו ננסה להשיג כמה שיותר מידע על ההשקעה שלנו, הרי שאנחנו יכולים להרוויח בצורה הרבה יותר חכמה, אנחנו ננהג בצורה הרבה יותר הגיונית ונכונה, בין אם זה לגבי נקודת ההתחלה של ההשקעה ובין אם זה לגבי ההמשך, כולל לגבי נקודות יציאה מההשקעה.

לפני שנסביר כיצד אנחנו יכולים לקבל מידע על קרקעות להשקעה ומה בדיוק אנחנו אמורים לחפש, צריך לומר שיש גם משמעות לשאלה מאיפה אנחנו לוקחים את המידע וכיצד אנחנו מתייחסים אליו, לכן חשוב שאנחנו נבין בדיוק מה אנחנו מחזיקים ביד וכיצד אנחנו אמורים להשתמש בו, כיצד אנחנו אמורים לקרוא את המידע בשביל שנוכל לעשות בו שימוש נכון וחכם.

כיצד אנחנו יכולים לקבל מידע ואיזה מידע יכול לשרת אותנו

המידע על קרקעות יכול להגיע ממקורות שונים. הוא יכול להגיע אלינו מגורמים כמו תקשורת, הוא יכול להגיע אלינו מצד אנשים שמתמחים בתחום, אנחנו יכולים להעסיק גורמים שונים שיספקו לנו מידע על הקרקע בהיבטים שונים, למשל, מחירים, מגמות, תוכניות פיתוח ועוד. כמובן, ככל שהמידע יהיה יותר אובייקטיבי יהיה לנו הרבה יותר קל להאמין לו ולהשתמש בו בצורה נכונה.

המידע הרלוונטי עבורנו הוא לא רק מחיר הקרקע, אלא גם מה התוכניות לגבי הקרקע בעתיד, מה המגמות באזור, מה תנאי הרכישה ומה עלויות העסקה. אלה דברים שיכולים להשפיע על ההשקעה שלנו וכן על היכולת להרוויח מהקרקע. אנחנו צריכים להתייחס להשקעה לאורך זמן ולראות נתונים שיכולים לעזור לנו ללמוד, כמה יעלה לנו להשקיע בקרקע, כמה אנחנו נידרש לשלם עבור הקרקע לאורך זמן ועד כמה זה יכול להשפיע על ההשקעה שלנו.

כתיבת תגובה