מדריך קניית מקררים ליין

בעוד שמכירות היין הכוללות גדלות, מחקרים הראו שהדרך בה אנו נהנים מהיין שלנו משתנה באופן דרסטי. יותר צרכנים מגיעים ליין מדי יום ולא רק באירועים מיוחדים. אחרים נהנים מהיין שלהם בבית במקום בבר או במסעדה מפוארת. עם יין טוב ואיכותי להיות נגיש מתמיד בחנות המכולת האהובה עליכם או בקמעונאי המקוון שלכם, יתכן שהתחלתם את אוסף היין שלכם בבית. עם כל כך הרבה אפשרויות זמינות, ריכזנו רשימה של גורמים שיש לקחת בחשבון בבחירת מקרר היין המושלם במדריך זה לרכישת מקרר יין.

 

צורכי מיקום ואחסון

מקררי יין יכולים להיות גדולים או קטנים, מובנים או עצמאיים. לחלקם יש מדחסים רועשים, ואילו אחרים לוחשים שקטים. כדי להבטיח שתבחרו את מקרר היין המתאים ביותר לצרכים שלכם, ראשית עליכם להחליט היכן תציבו את היחידה שלכם ומה יהיו צרכי האחסון שלכם.

 

איפה תאחסנו את היין?

האם תציב את מקרר היין בביתך, אולי במטבח שלך או בסלון שלך? אם תרכשו מקרר קטן יותר, כדאי לכם לשקול מכשיר המשתמש בקירור תרמו-חשמלי ולא במדחס מסורתי. מקררי יין תרמואלקטריים הם שקטים במיוחד, אמינים, חסכוניים באנרגיה וללא רעידות. שמירה על היין במצב מנוחה מושלם.

 

אם תציב את מקרר היין במוסך או במרתף, תרצה מקרר יין עם מערכת מדחסים חזקה כדי להבטיח טמפרטורה קרירה ועקבית. הקפד תמיד למקם את מקרר היין במקום שבו יש לו גישה לאוויר צח בכדי למזער את תנודות הלחות והטמפרטורה, דבר שחשוב במיוחד באזורי השירות.

 

אין להתקין מקרר יין בחוץ אלא אם כן תוכנן במיוחד לשימוש חיצוני.

 

מובנה או עצמאי?

כשמשקיעים במקרר יין, קחו בחשבון את כמות השטח הפנוי שיש לכם, ודעו שיש אפשרויות רבות להפיק ממנו את המיטב. יחידות בודדות נהדרות עבור אלה עם הרבה מקום נוסף ומציעות את המגוון הרחב ביותר. קיימים דגמים ניידים קטנים הניתנים לאחסון נוח על השיש שלך, בעוד שדגמים גדולים יותר בשוק יכולים לאחסן מאות בקבוקים בו זמנית. חסוך מקום והתמזג עם העיצוב הקיים שלך על ידי בניית דגמים אלה לתוך השיש או הארון שלך.

 

באופן כללי, יחידות מובנות פורקות מלפנים ואילו רוב היחידות העומדות בפני עצמם פורקות מאחור. אם זה המקרה עם היחידה העומדת בפניכם, וודאו כי תוכלו להציב אותה במקום בו האוורור לא יהיה קרוב מדי לקיר וליחידה תהיה גישה לאוויר צח.

 

גודל האוסף שלך

כשמתחילים להיגמר לכם הפינות לאחסון הבקבוקים, זה בהחלט הזמן לרכוש מקרר יין, אך אל תטעו בבחירת דגם המחזיק רק את מה שבבעלותכם כרגע. שקול אם איסוף יין הולך להיות תחביב רציני עבורך בעתיד ואם כן, בחר דגם גדול מספיק כדי להתאים לאוסף הצומח שלך לשנים הבאות.

 

כמה גדולים הבקבוקים שלך?

ישנם מקררי יין שתוכננו לאחסון בקבוקי יין "סטנדרטיים" של 750 מ"ל, אך אולי שמתם לב שבאוסף משלכם ישנם בקבוקים בכל הצורות והגדלים. אם זה המקרה, ייתכן שתרצה לבחור מקרר יין עם מדפים מתכווננים המיועדים לזוז למעלה ולמטה או להסירו לחלוטין כדי לפנות מקום לבקבוקים בקוטר גדול יותר. Allavino תכננה במיוחד את סדרת מקררי היין FlexCount שלהם עם יותר מקום בין מדפים מאשר מותגים אחרים של מקררי יין, מה שמאפשר לך להכיל בקבוקים אלה מבלי שתצטרך להסיר מדפים ולהפחית באופן דרסטי את יכולת האחסון שלך.

 

מאמר זה נכתב על ידי https://next2wine.co.il/